Cengiz ÇELİK

1967 İstanbul doğumlu olan Cengiz Çelik, Üniversitede aldığı işletme eğitimi boyunca Bilgisayar Programcılığı ve Sistem Geliştirme çalışmalarına devam ederek güncel yazılım programlarını öğrenmiştir. Askerlik öncesi dönemde Cedetaş Şirketler Grubu bünyesinde çalışarak, Akmerkez, Swiss Otel, Çırağan Sarayı restorasyon çalışmaları proje gruplarında yer almış, Shell benzin istasyonları yenileme süreci ve o dönemde Irak Bekhme projesinde de aktif görev almıştır.

Osmanlı Bankası sınavlarına girerek, 1993 yılında bankacılık hayatına atılmıştır. Osmanlı Bankasında şube içi tüm bölümlerde görev almış, ayrıca sistem sorumlusu olarak çalışmıştır. Bankacılık hayatına Bank Ekspres’de devam eden Çelik, daha sonra Koç finans bünyesinde Türkiye’de bir ilk olan Bayi On-line satış sistemi ekibine dahil olarak meslek hayatına devam etmiştir. Kredi Tahsis ve Operasyon bölümü yöneticilik görevi dışında, sistem geliştirme, kurum içi eğitim bölümlerinde de aktif rol almış, Beceri Geliştirme ve Kişisel Gelişim başlıkları altında bir çok eğitim grubuna da dahil olan Çelik, ISO Kalite Yönetimi denetçi eğitimleri de alarak, kurum içi ISO iç tetkikçi görevini de ek olarak sürdürmüştür.

Meslek hayatına 2000 yılında Oyak Bank bünyesinde Genel Müdürlük Bireysel Krediler Tahsis Bölüm Müdürü olarak devam etme kararı aldıktan sonra, tüm Renault Bayilerini kapsayan Fransa ile ortaklaşa bir proje grubunda çalışarak, Bayi kredilendirme sisteminin Banka sistemine dahil edilmesinde önemli rol oynamıştır. İlgili bankanın ING Bank’a satışı ile birlikte Banka birleşme sürecinde yer alarak görevine 2011 yılına kadar devam etmiş, bankanın eğitim bölümünde yer alarak kurum içi ve kurum dışı seminer ve eğitimler vermiştir.

Ekip yönetimi, Yönetim ve yöneticilik, Liderlik, Performans sistemi oluşturma ve performans yönetimi, Motivasyon, Yetkinliklerin belirlenmesi ve geliştirilmesi, Etkin iletişim konularında da aktif görevler almıştır.

Çalıştığı süre boyunca, kurum içi ve dışındaki hedef kitleye uygun olarak birçok eğitimler gerçekleştiren Çelik, bu deneyimleriyle Masters Training International bünyesinde eğitimlerine devam etmektedir.

Masters Training International bünyesinde Finans ve iştirakleri özelindeki eğitimler, yönetim ve yönetsel yetkinlikleri geliştirme hedefli eğitimler, Temel Bankacılık, Satış, İkna, Müzakere ve Beceri Geliştirme eğitimlerini yürütmektedir.Aynı zamanda MTI Group bünyesinde yer alan Pmetrica markası altında, değerlendirme merkezi çalışmalarında uygulayıcı olarak aktif rol almaktadır.

Doğayı çok fazla seven Çelik, sık sık doğa yürüyüşleri yapmakta ve renklere olan ilgisi nedeniyle yağlı boya doğa ve manzara resimleri yapmaktadır. Polisiye, siyasi, korku ve fantastik kitaplar okumaktan hoşlanan Çelik, iki çocuk babasıdır.

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın