Dr. A. Ateş AKANSEL

1957 yılında İstanbul'da doğan Ateş Akansel, Galatasaray Lisesi'nden sonra ODTÜ İdari İlimler Fakültesi İşletmecilik Bölümünden mezun oldu. Lise ve üniversite yılları boyunca Türkiye'nin en büyük reklam ajanslarından biri olan Pars/McCann-Erickson'un kuruluşundan itibaren çeşitli bölümlerinde part-time çalıştı. Eğitimini tamamladıktan sonra yine aynı ajansta Müşteri Temsilcisi olarak görev aldı.

Daha sonra sırasıyla Unilever'de Ürün Müdürü, Shell'de Pazarlama İletişim Koordinatörü ve Tuborg'da İstanbul ve Marmara Bölge Müdürü olarak çalıştı. Direct Marketing konusunda Türkiye’nin ilk firmalarından biri olan McCann Direct'in kuruluşunu gerçekleştirmek üzere Pars/McCann-Erickson grubuna geri döndü ve Genel Müdürlüğünü yürüttüğü süre boyunca McCann-Erickson grubunun Yürütme Kurulunda da yer aldı.

Profesyonel yöneticilik yaşantısının özellikle son yıllarında çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik konferans, seminer ve workshop'lar gerçekleştirdi. Eğitim faaliyetlerinin giderek yoğunlaşması üzerine 1996’dan itibaren kariyerini bu alana yöneltti. 1999 yılı sonunda eğitmen ortaklarıyla birlikte Masters’ın kuruluşunu gerçekleştirdi. Eğitmenlik kariyeri boyunca en önde gelen 300’den fazla şirketin 52.000’i aşkın çalışanının satış, pazarlama, yönetim, liderlik, strateji, performans, yaratıcı düşünme ve kişisel gelişim alanlarında eğitimlerini gerçekleştirdi. Çeşitli uluslararası şirketlerin çokuluslu eğitim projelerinin geliştirilmesinde yer aldı, birçok ülkede eğitimler verdi.

İş hayatıyla birlikte akademik gelişimini de sürdürmek üzere Prof. Allan Katcher ve Prof. Will Schutz’la koçluk, bireysel gelişim ve ilişki yönetimi konularında dönemsel çalışmalar yaptı. 40’ından sonra master’ını tamamladı, 50’sinde doktorasını aldı. Business Consultants Network işbirliği ile çalışmalar gerçekleştirdi. Geliştirdiği ve verdiği eğitim programlarının yanı sıra MTI Group bünyesinde yer alan P.Metrica ve Masters Management birimlerinin kuruluşlarını yönlendirdi.

Ateş Akansel yönetim, koçluk, liderlik, yaratıcılık, strateji ve pazarlama konularında vermekte olduğu eğitimlerin yanı sıra yönetici koçluğu ve yönetim danışmanlığı yapmakta, konferanslarıyla da geniş kitlelere hitap etmektedir.

İngilizce ve Fransızca bilen Ateş Akansel evlidir, bir kızı ve bir köpeği vardır ve fırsat buldukça resim ve tüplü dalış için vakit ayırmaya çalışmaktadır. Bu güne kadar çeşitli mesleki-sosyal dernek ve kurumlarda üyelik ve yöneticiliklerde bulunan Ateş Akansel’in çeşitli makaleleri ve araştırma yazıları vardır. İyi bir "amatör şef" olduğu da rivayet edilmektedir ve dönem dönem mutfak kültürü konusunda da dergi ve gazete yazıları yazmaktadır.

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın