Fatih Mehmet UĞUR

1966 İstanbul doğumlu olan Fatih Mehmet Uğur, Özel Kalamış Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi ile devam eden eğitim hayatını Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesi ile tamamlamıştır.

 

29 yıllık profesyonel iş yaşamının 27 yılında, Anadolu Isuzu bünyesinde Üretim Planlama, Stok Kontrol ve Ambarlar, Üretim, Satınalma ve Satış Sonrası Hizmet Birimlerinde Orta ve Üst düzey yönetim kademelerinde görev almıştır. Farklı dönemlerde şirket bünyesinden Tedarikçi Kalite Güvence ve Servis Kalite Güvence kapsamında Baş Denetçi olarak tedarikçi ve Yetkili Servis denetlemelerini gerçekleştirmiştir.

 

2007 yılından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı (A-Sınıfı) olarak sorumlu yönetici görevini yürütmüştür. 

 

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Müdürü akabinde direktörlüğü görevlerini üstlenen Uğur; halen şirketlere İnsan Kaynakları ve İK fonksiyonlarının bağlı olduğu Stratejik Planlama ve Yönetim, İş Süreçleri Yönetimi, Performans Yönetimi, Ücret-Prim ve Yan Haklar Yönetimi konularında yapılandırma ve iyileştirme (reorganizasyon) süreçlerinde aktif danışman olarak desteğini sürdürmektedir.

 

Anadolu Vakfı bünyesinde üniversite öğrencilerine Mentorluk yapmaya devam etmekte olan Uğur’ un bir oğlu bulunmaktadır.

 

Basketbol oynamaktan, yurt dışı seyahatlerinde farklı yerler görmekten, farklı kültürleri tanımaktan, değişik lezzetler tatmak ve aynı zamanda bunları fotoğraflamaktan büyük keyif almaktadır. 

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın