Koray DAĞDELEN

1976 Malatya doğumlu olan Koray Dağdelen, lise öğretimini Sakarya’da tamamladıktan sonra İşletme alanında lisans eğitimi almıştır.

Kariyer hayatına 1998 yılında Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de sermaye piyasası uzmanı olarak başlangıç yapmış, burada sermaye piyasası araçları ile müşterilerini buluşturarak portföy yönetimi görevinde bulunmuştur.

2002 yılından sonra satış ve satıcı kavramları ile tanışan Koray Dağdelen meslek hayatına satış sektöründe yer alarak devam ettirmiştir. Sigorta sektöründe 2008 yılına kadar Akemeklilik’te (Avivasa) satış müdürü olarak İstanbul ve Çukurova bölgelerinin yönetiminde görev almıştır.

2008 yılından itibaren life asistans ürünlerini telemarketing uygulamaları aracılığı ile müşterilerine sunan İngiltere merkezli CPP Türkiye’de Türkiye Satış müdürü olarak görev alan Dağdelen, B2B ve B2C satış konularında deneyim elde etmiştir.

Profesyonel çalışma hayatında kendini başarılı hissettiği alanın satış eğitimleri olduğunun farkına varan Koray Dağdelen, satış yönetimi yöntemlerinin içine eğitim yöntemlerini koyarak birlikte çalıştığı ekiplere farklı misyonlar kazandırmayı amaç edinmiştir. Kendisi de sahada satışın içinden gelmesinin avantajını kullanarak satıcılar ile aynı dili konuşarak eğitimler vermekten keyif almaktadır.

Profesyonel çalışma hayatı süresince Finansal Danışmanlar, Sigorta Satıcıları, Acenteler, Banka Çalışanları, Özel Çağrı Merkezleri ve Banka-Sigorta Çağrı merkezlerinin çalışanlarından oluşan çok geniş bir kitleye satış ve kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.

Uzmanlık alanları direkt satış, kurumsal satış, satış yönetimi, bayi satış yönetimi, çağrı merkezi ekiplerinde satış ve iletişim gibi konulardır. NLP, kişisel ve beceri gelişim eğitimleri ve B2C pazarlama başlıklarıdır.

İlgi alanları; öğrenme metodolojileri, eğitim teknolojileri, davranış bilimleri, stratejik düşünme, yönetim sistemleridir.

Ayrıca, INLPTA (International NLP Trainer’s Association) akreditasyonunda NLP pratisyenidir.

Masters Traininig International bünyesinde telefonda ve yüz yüze satış yetkinliklerini geliştirme eğitimlerinde ve satış ekiplerine yönelik gelişim akademisi çalışmalarında rol almaktadır.

Evli ve 1 çocuk babası olan Koray Dağdelen, satış üzerine insan hikayeleri yazmayı, scuba dalış ve kayak sporu yapmayı ve yeni yerler keşfedecek seyahatleri sevmektedir.

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın