Nurdan AKALIN TERAZİ

1973 doğumlu olan Nurdan Akalın Terazi, Fen Lisesi, İşletme lisans ve Londra’da İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Çalışma tabanlı olarak hazırladığı yüksek lisans tez konusu Yönetim Gelişimi üzerineydi.

Çalışma hayatına Tüyap A.Ş.de başlayan Terazi sırasıyla, Bayer Türk Health Care, Vestel A.Ş. Ve PDR Group-TMI Türkiye’de çalıştı. Bu aşamalarda yüzlerce mülakat yapıp, binlerce kişiye eğitim verdi. Eğitim Danışmanlığı sürecinde “İnsan Kaynakları Gelişim Programı” “Yapılandırılmış Davranışsal Mülakat” ve “Temel Mülakat Teknikleri” gibi programlar geliştirdi. Bunların yanı sıra Eğiticinin Eğitimi, Sunuş Becerileri, İletişim Becerileri gibi eğitimler de verdiği eğitimler arasında yer almaktadır.

2011’de Mülakat Ustalık İster isimli kitabı yayımlandı. Kitap, İnsan Kaynakları basınında övgüyle anıldı ve referans kaynak olarak gösterildi. Aynı yıl Avrupa İnsan Yönetimi Kongresinden davet alarak kongrede Mülakat Ustalık İster isimli bir çalıştay düzenledi.

Yakın tarihte İnsan Kaynakları temalı İK Bahçesi isimli bir blog açtı. Bloğunda, İşe Alım, Öğrenme ve Gelişim, Yönetim başlıkları altında yazdığı yazılarıyla birikimlerini paylaşan Nurdan Akalın Terazi, bu alanda İnsan Kaynakları çalışanlarından olumlu geri bildirimler almaktadır.

Öğrenme ve gelişimi hayatının en heyecan verici yönü olarak görür. Her günün, her anın yeni bir öğrenme ve tekamül fırsatı olması en büyük motivasyon kaynağıdır. Gelişimine katkı sağlayacağı inancıyla Gestalt koçluk eğitimini tamamlayıp, çalışmaları içerisine bireysel koçluğu da ilave eden Terazi, Uluslararası Koçluk Federasyonunun ACC unvanına sahip akredite koçudur.

Her zaman çok önemsediği, mutlaka zaman ayırmaya çalıştığı gönüllü çalışmalar kendisi için insan olmanın bir vergisidir. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Umut Çocukları Vakfı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Yenibir Lider Derneğinin de aralarında bulunduğu pek çok vakıf ve dernekle birlikte çalışmış, gönüllü koçluklar yapmış, yardım kampanyaları düzenlemiştir.

Proje bazlı özel ve devlet üniversiteleri bünyelerinde ders vermiş, konuşmacı olarak bulunmuştur.

PERYÖN (Personel Yönetim Derneği), CIPD (Chartered Institute of Personnel and Development) ve ICF (International Coach Federation) üyesidir.

Evli ve bir kızı vardır.

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın