Ufuk KOÇ

1967 İstanbul doğumlu olan Ufuk Koç, İlk, orta ve lise eğitimlerini İzmit’te tamamladı. Uludağ üniversitesi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda lisans eğitimini tamamladı. On yıl boyunca bu sektörün farklı kulvarlarında hizmet verdikten sonra turizm alanında yatırım ve yönetim danışmanlığı hizmetleri verdiği Tiyada’ nın genel koordinatörü ve kurucu ortağı oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği programında yüksek lisansını yaparken, İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler bölümlerinden de dersler aldı. 1995-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışırken, 1997-2002 yılları arasında Akademi İstanbul İletişim ve Sanat Okulları’nda İletişim okul başkanlığı ve satış direktörlüğü görevlerini üstlendi.

İlk kurumsal eğitimi 1996 yılında gerçekleştirdikten sonra farklı danışmanlık şirketlerinde eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri vermeye başladı. 2001 yılında NLPU’ dan NLP pratisyenlik sertifikası aldı.

Zamanının çoğunu kurumsal eğitimler ve dramatik uygulamalarla geçiren Koç, satış ve merchandising projelerine destek vermekte, örgütlerin ya da birimlerin iş süreçlerini yeniden yapılandırmakta, ekiplere ve yöneticilere koçluk yapmaktadır.

Masters Training International bünyesinde Yönetim Becerileri, Satış Teknikleri, Kişisel Gelişim, Beceri Geliştirme başlıklarında eğitimler vermekte olup aynı zamanda değişim ve kurum kültürü oluşturma programlarında uzun soluklu danışmanlık süreçlerini de yürütmektedir. Pmetrica bünyesinde beyaz – mavi yaka işe alım ve terfi süreçlerinde değerlendirme merkezi çalışmalarında aktif olarak rol almaktadır.

Satış profesyonellerinin yaşam kalitelerini ve sağlıklarını ele alan “Kurşun İşlemez Satışçı” adlı bir kitabı bulunan Ufuk Koç’un, yayın aşamasına gelmiş ikinci bir kitabı daha bulunmaktadır.

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın