Zehra ÇALIŞAL

Zehra Çalışal 1991 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Personel Yönetimi yüksek lisans programına devam etti. Yüksek lisans döneminde Kanal 6’da yarışmacı koordinatörü olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatına Oriflame Kozmetik’te başladı. Eğitim danışmanı olarak görev yaptı ve işe alım süreçleriyle ilgilendi. Aynı zamanda şirketin işe alım sürecindeki uygulanan envanterlerin geliştirilmesinde görev aldı.

 

1997 – 1999 yılları arasında Body Reform Kozmetikte İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevine devam etti. 

 

1999 yılında Girişimcilik ruhu ağır basarak kendi işini kurdu ve 7 yıl süresince Otomotiv, Çocuk Yuvası ve Restoran işletmeciliği yaptı. Bu süre içerisinde aldığı eğitimler ile kendini geliştirdi. Kuantum uygulayıcı eğitmeni olan Çalışal, Aile Dizimi ile ilgilendi. Norbekov programını tamamladı. 2006 yılında yeniden başladığı eğitim danışmanlığı görevinde farklı firmalara devam etti. 

 

2011 yılında Masters Training International bünyesine katılan Çalışal, halen Kıdemli Danışman olarak uzmanlık alanları doğrultusunda Kişisel Gelişim, Beceri Geliştirme ve Açık/Kapalı/Stratejik Takım Çalışmaları eğitimlerini vermeye devam etmektedir. 

 

Aynı zamanda MTI Group bünyesinde yer alan Pmetrica markası altında, değerlendirme merkezi çalışmalarında uygulayıcı olarak aktif rol almaktadır. 

 

Çalışal, yoga ve pilates ile ilgilenmektedir. Doğa yürüyüşleri yapmaktan, yeni yerler keşfetmekten ve sörf yapmaktan büyük keyif almaktadır. 

 

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın