Zeynel OKÇU

1970 İzmir doğumlu olan Zeynel Okçu, 1991 senesinde Deniz Harp Okulu’ndan Endüstri Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 1996’ya kadar devam eden kariyerinde muhabere ve fırkateyn komodor harekat subaylığı yapan ve uçuş eğitimi de alan Okçu, burada planlama, kaynak ve insan yönetimi alanlarında uzmanlaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrıldıktan sonra denizcilik sektöründe ticari gemilerde uzak yol kaptanı olarak görev yapmaya başladı. Dünyanın 52 farklı ülkesinde, 151 farklı şehirde çok farklı kültür ve geçmişlerden gelen kişilerle çalıştı ve onları yönetti. Doğa koşullarının yarattığı kriz ortamlarında liderlik görevi üstlendi.

2008-2011 yılları arasında kılavuz kaptanlık, 2011-2014 arasında ise yine denizcilik sektöründe operasyon müdürlüğü yaptı. Bu dönemlerde, okyanuslarda edindiği bireysel yönetim ve liderlik tecrübelerini, kurumsal uygulamalara yansıtma imkanı buldu.

Denizcilik kariyerinde elde ettiği uygulamalı liderlik deneyimini, açık hava sporları ve zorlu doğa aktiviteleri hobisiyle birleştirerek yaşayarak öğrenme konusunda danışmanlık ve eğiticilik yapmaya başlayan Zeynel Okçu, 2014 tarihinden itibaren Masters Training bünyesinde liderlik, takım çalışması, karar verme, çatışma yönetimi ve müzakere becerileri konularında açık ve kapalı alan eğitimler gerçekleştirmektedir. Ayrıca survival (hayatta kalma) becerileri ve bootcamp çalışmaları da düzenlemektedir.

Sibirya’dan Kuzey Kutbu Dönencesine farklı coğrafyalarda zorlu koşullar dahilinde macera seyahatlerine halen devam eden Zeynel Okçu, kara, deniz ve hava araçlarından sonra bir gün bir uzay aracını da kullanabilmenin uktesini taşıyor…

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın