PETROLE HÜCUM


Petrole Hucum“Bir şirket, sattığı sürece vardır ve satış, şirketteki küçük bir grubun değil, herkesin sorumluluğudur.” Şirket performansı, şirketteki herkesin nihai satışa ve kara olan katkısıyla artar. Öyleyse şunu söylemek yanlış olmaz: “Bir şirkette herkes satıcıdır!”

“PETROLE HÜCUM”, kurum bünyesinde karın, karlılığın, ekip iletişiminin, karar almanın, planlamanın, işlem süratinin, müzakerenin, dayanışmanın, satınalma ve satışın tüm boyutlarıyla yaşatıldığı eşsiz bir programdır.

ALTIN ŞEHİRRoma İmparatoru Sezar yepyeni, örnek bir şehir kurulmasını emrediyor ve bu şehrin adını “ALTIN ŞEHİR” koyuyor. Bu şehrin imarı için en yetenekli yöneticilerine şehrin farklı bölgelerinde sırasıyla şans tanıyor. Şehrin imarı için kaynaklar kısıtlı. Ancak yönetim, bir taraftan şehri çok değerli ve yaşanabilir hale getirirken, yatırımları için gelir kaynaklarını da arttırmak zorunda. Yönetim bölgeleri her dönem sonunda değişiyor. Yeni gelen yönetimler bir önceki yönetimin devrettiği “ALTIN ŞEHİR”in değerini yeni yatırımlarla arttırabilecekler mi? Yoksa şehir değer mi kaybedecek? “ALTIN ŞEHİR”in değerini bu son dönem ortaya koyuyor, kendi bölgesinde en yüksek değeri yaratmış olan yönetim İmparator tarafından onurlandırılıyor ve Altın Şehir’in valiliğini kazanıyor.

“Petrole Hücum!”

Çölün ortasında kendi halinde yaşayan bir köy halkının ayağına gelen bir fırsat belki de kaderlerini değiştirecek! Uluslararası bir petrol şirketi yaptığı araştırmalarda bölgede petrol buluyor. Açacağı kuyuyu, iş planına göre 4 haftada bitirmesi gerekiyor. Bu gerçekleşirse kuyu yerel halkın ortaklığı ile işletmeye açılacak. Aksi halde başka bir bölgeye gidilmesi gerekecek ve petrol çıkartılamayacak.

Kuyunun inşaatı süresince petrol şirketi tüm ihtiyaçlarını köyden karşılayacak. Ancak küçük bir sorun var; “Köylüler”, “Şirketin” dilini bilmediğinden sadece ticaretle uğraşan “Bezirganlar” Şirketin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken malzemeleri Köylülerden satın alıp, Şirkete satacaklar.

Şirket, kuyuyu işletmek için ortaklık yapacağı ekibi seçmek üzere bir kriter koyuyor; “Kuyu işletmeye açılana kadar en yüksek kara ulaşarak ticari başarısını kanıtlamış olanla çalışırız!” Bu durum hem Bezirganlar hem de Köylüler için geçerli!

Bezirganlar ve Köylüler kendi küçük ekiplerini oluşturarak bu yarışa giriyorlar. Tek amaçları var: Dört haftanın sonunda Şirketin ihtiyacı olan tüm malzemelerin sağlanmış olması ve ekip olarak en yüksek kara ulaşıp petrol kuyusunun işletmesine ortak olmaya hak kazanmak!

TEMEL ÖĞRENME NOKTALARI

 • Sürekli değişkenlik gösteren rekabetçi bir pazar ortamında hareket becerisi
 • Sınırlı kaynaklarla çalışma
 • Satışla sonuçlanan tüm faaliyetlerin iç dinamiğini oluşturma
 • Karlılığın optimizasyonu
 • Sınırlı zaman dilimlerinde hareket kabiliyeti
 • Değişken ve sürekli akan bilginin karlılığa dönük kullanımı
 • Yatırımların geri dönüşünün ölçümü
 • Satış becerisi
 • Müzakere becerisi
 • Ekip çalışması
 • Stratejik işbirliği


KİMLER KATILMALI?“PETROLE HÜCUM”, yaşatarak ortaya koyduğu temel ilkeleri sayesinde, bir şirkette yer alan tüm çalışanların birarada yer alabileceği, uyum içinde toplu sinerjiyi yaşayabilecekleri ve bireysel davranış ve öğrenme noktaları çıkartarak beceri geliştirebilecekleri bir programdır. Bu özelliği, şirket içindeki farklı bölümlerde yer alan katılımcıların, gündelik iş ortamlarında toplam şirket performansına olan bireysel katkılarını deneyimleme fırsatı yaratır. Program, genel katılımın yanısıra özellikle satış ve yönetim ekiplerine çok yararlı olacak bir simülasyon ortamı sunmaktadır. Bayilik ve distribütörlük sistemiyle çalışan şirketler için ise, şirket içi eğitimin yanısıra, bayi toplantılarında bayilerin katılımıyla şirket performans kriterlerinin bayi performanslarıyla örtüştürülmesinin bayiler tarafından eğlenerek deneyimlenmesine önemli bir fırsat yaratır.

PROGRAM YAPISI“PETROLE HÜCUM”, iki bölümden oluşmaktadır; Gerçek hayatla örtüşen bir senaryo çerçevesinde gelişen hareketli, eğlenceli ve mücadeleci bir deneyim ortamı ve bunu takip eden temel öğrenme noktalarının aktarıldığı ve tartışıldığı interaktif “debrief” bölümü. Program yaklaşık 4 saat sürmektedir ve 10’larca kişiden 100’lerce kişiye kadar aynı anda verilebilmektedir.
Haberler

kurumsal halka

Mail Listemize Katılın